Section Ambassadors

 

 

Region Section Full Name
Region  1 (Northeastern US) Boston Piyush Malviya
Central Jersey Chaitanya Setti
Long Island Kayla Ho
New York Caroline Yu
Princeton / Central Jersey Viswanatha Reddy Allugunti
Region  2 (Eastern US) New York Arunima Sharma
Region  3 (Southern US) Canaveral Macaulay Osaisai
IEEE Computer Society Joshna Devi R
Richmond Paul Nussbaum
Region  4 (Central US) Twin Cities Tam Kemabonta
Region  5 (Southwestern US) Tulsa Hitesh GAUR
Region  6 (Westen US) Foothill Alberto Tam Yong
San Diego Upkar Dhaliwal
San Diego Yimeng Yang
Seattle Abdur Rehman
Region  7 (Canada) Canada Section Samira Rahimian
CANADIAN ATLANTIC Mboza Lukindo
Canadian Atlantic Section (CAS) Ankit Patel
Graduate Student Membership Bertrand Sodjahin
Hamilton Yarden Segal
IAS & PLES joint chapter Sanaz Kanani
Kingston Farouk Azizi
Kitchener Waterloo Nitin Padmanabhan
Kitchener-Waterloo A. N. K. Zaman
Kitchener-Waterloo Hussam Al-Saedi
London, Ontario Ali Abdelhamid
London, Ontario Nour Zourob
London, Ontario Samantha Sriyananda
Maritime Elham Etemad
Montreal Avishek Paul
Montreal Elnasser Youssef
Montreal Federico Rosei
Montreal Mohammad SLEIMAN
Montreal Soroosh Shahtalebi
Montreal Region 7 Nihad Bassis
Montreal section Armstrong Foundjem
New Brunswick Mahsa Kiani
NORTH SASKATCHEWAN PE31/IA34 CHAPTER Damilola Fadele
Northen Canada Section Mohamad Deera
Northern Canada Section Hadi Rouhani
SAS samrat kooner
Southern Alberta Leo Masciuch
Student Branch Sudharsan Thiruvengadam
Toronto Khaled Alam
Toronto Mohammad Chaudhry
Toronto Waleed Ejaz
Vancouver Lovedeep Gondara
Vancouver Marian Balea
Vancouver Qingye Ding
Vancouver Section ANAND SHAH
Windsor Yogesh Padmanabhan
Winnipeg Chelsea Taylor
Winnipeg Dario Schor
Region  8 (Africa) Ghana Section Harmony Alabi
Ghana Section Kester Quist-Aphetsi
Ghana Section Mensah Sitti
Kenya Section KITHINJI MURIUNGI
Kenya Section Lavender Ndunya
Kenya Section Reinhardt Rading
Nigeria Setion Abdullateef Aliyu
Nigeria Setion Abdulrahaman Adebayo
Nigeria Setion Adeleke Tinuade
Nigeria Setion Amuda Kamorudeen Akindele
Nigeria Setion Anita Mekwunye
Nigeria Setion Auwal Shehu Tijjani
Nigeria Setion Damilare Adedoyin
Nigeria Setion IBRAHIM GBADEGESIN
Nigeria Setion John Funso Adebayo
Nigeria Setion Jude Azuka
Nigeria Setion Obeleagu Obinna
Nigeria Setion Obi Jeremiah Chukwuebuka
Nigeria Setion Samuel Adebayo
Nigeria Setion Taiwo Okharedia
Nigeria Setion Victor Okoro
Sudan Subsection Ahmed Mubarak
Sudan Subsection Elteraify Azza
Sudan Subsection Moayad Hamed
Sudan Subsection Mohammed Elsir
Sudan Subsection Muhammed Eltayeb Bashir
Sudan Subsection Omer Abaker
Uganda Subsection Andrew Tebuseke
Uganda Subsection
Uganda Subsection Mathias Kahuma
Uganda Subsection Stewart Ngobi
Uganda Subsection Vincent Olema
Region  8 (Europe) Benelux Kiran Raj Rajan
Benelux Lieneke Kusters
Benelux Victor van Rooij
Croatia Endi Miletić
Croatia Irena Orsolic
France Manel Rabhi
France Soufien Kammoun
Germany Bahzad Ahmad
Germany Muhammad Maaz Qaiser
Germany Zakria Riaz
Greece Anastasia Pachni Tsitiridou
Greece Evangelos Vlastos
Greece Theodora Kokkinou
Hungary Dániel VERES
Hungary Istvan Taczi
Italy Francesco Bonavolontà
Italy Maurizio Migliaccio
Latvia section Ahmed Ahmed
Lithuania Eldar Šabanovič
Lithuania Mantas Lipnickas
Poland Pawel Grochocki
Portugal Carolina Centeio Jorge
Serbia and Montenegro Boris Dumnic
Spain Section Jesús Fraile-Ardanuy
Switzerland Joana Nachado
Turkey ASIM KOROGLU
Turkey Boran Barkın Bektas
Turkey Caner Odabas
Turkey Caner Turer
Turkey Ecem Son
Turkey Eray KUL
Turkey Esin Hacioglu
Turkey Görkem Güney
Turkey Ilgaz Onur Taş
Turkey Irmak Pırıl Yıldırım
Turkey Mehmet Kaan YILDIRIM
Turkey Mert Herdoğan
Turkey Muhammed Enes Karakoç
Turkey Mustafa Molla
Turkey Samet Caymaz
UK & Ireland Olaoluwa Popoola
UK & Ireland Waqas Javed
Ukraine Hanna Panasiuk
Region  8 (Middle East) Algeria Hicham BERKOUK
Bahrain Bassem Elmeligy
Bahrain Omar Al-Dirini
Bahrain Tasneem Yousif
Bahrain Wissal hammami
Egypt Abdallah Hassan
Egypt Abdelrahman amr talaat
Egypt Abdulrhman Al-fiky
Egypt Ahmed Ezzat
Egypt Esmail Dowaik
Egypt Khaled Fouda
Egypt Kirollos Awad
Egypt Mohamed Moataz
Egypt Mohamed Rashad
Egypt Mohammad Seif
Egypt Muhammed Gawish
Egypt Salma Sayed Hussien
Iran Amir Zahedi
Iran Elham Khazaei
Iran Mohammed ghaderzadeh
Iran Pouya Ahadi
Iran Rasoul Rajaei
Iran Saman Akbaryan
Iraq Sattar Bader Sadkhan
Israel Omair Issa
Jordan AbdAlRahman Shehada
Jordan Hadil Musleh
Jordan Leen Al-Momani
Jordan Moe’en Azar
Jordan Munther Abu S’aideh
Jordan Qusay Daragmeh
Jordan Roa’a Abu nada
Jordan Rula Abu-Hdaib
Jordan Rula AlRimawi
Jordan Saba Mansi
Lebanon Anthony Sebaaly
Lebanon Mahmoud Trabulsi
Lebanon Mohammed Hussein
Lebanon Natasha Khatib
Lebanon Rawane eljamal
Lebanon Rayan Hanna
Morocco Hajar KHIZOU
Morocco Meryem Ouahilal
Morocco Zakaria El Maazouzi
Morocco Zoubida Alaoui Mdaghri
Oman Arnold Santos
Palestine Ahmed Dweikat
Palestine Ahmed Younies
Palestine Donia Aljamal
Palestine Farrah AL Hudairi
Palestine Fatma farahti
Palestine Maysara Odeh
Palestine Mohammad Abusnineh
Palestine Mohammed Odeh
Palestine Mu’ath Lahlabat
Palestine Sabreen abukhalil
Palestine Sari Masri
Qatar Leila Gastli
Saudi Arabia Abdulaziz Aljohani
Tunisia Ahmed Limam
Tunisia Alaa ABDALLAH
Tunisia Alaa Riahi
Tunisia Aymen Ben Saada
Tunisia Aymen Tmar
Tunisia Houssem Ghorbel
Tunisia Meriem Sassi
Tunisia Nabilla Fessi
Tunisia Najla Chrif
Tunisia Nerimene Fekih
Tunisia Nihel Ayadi
Tunisia Roua Oueslati
Tunisia Safwan Taleb
Tunisia Saifeddine GASMI
Region  9 (Latin America) Aguascalientes Roberto Solis Abonce
Argentina Juan Desages
Argentina Néstor Edgardo Mouriño
Argentina Selena Belén García Lobo
Bahia Bryan Khelven Barbosa
Bahia Caroline Lima
Bahia Fernando Brito
Bahia Isadora Fernandes de Brito
Bahia Izabel Oliveira
Bahia Kened Oliveira
Bahia Lorena Matos
Bahia Marcus Vinicius Mota Amorim
Bahia Mateus De Oliveira Souto Morais
Bahia Maurício Silveira do Carmo
Bahia Sarah dos Santos Araújo
Centro Norte Brasil Bayron Lima
Centro Norte Brasil Felipe Carneiro
Centro Norte Brasil Pamella Oliveira
Centro Occidente GRECIA NARANJO
Centro Occidente Jaime Cerda
Centro Occidente Juan Carlos Olivares Rojas
Chile Gustavo Plaza Fica
Colombia Diego E Delgado
Colombia Ivonne Barco
Colombia Luis Gaitan
Costa Rica Melany Carvajal
Ecuador Kerly Delgado Chavarria
Ecuador Lizeth Escobar
El Salvador Andrés Flores
El Salvador Carlos Juarez
Guadalajara Ivan Villalon-Turrubiates
Guatemala Víctor Carranza
Honduras Alba Garay Romero
Honduras Dayana Garay
Honduras Vicky Velasquez
Mexico IVAN MOLINA
Minas Gerais Mariane Marques
Minas Gerais Thomaz Pires
Monterrey Daniel Thompson Garza
Morelos raul velazquez
Nicaragua Annielke Guzman Ibarra
Paraguay Juan Encina
Peru Arturo Dueñas
Peru Jaime Haro Marchena
Perú Alonso Sal y Rosas
Perú Hernan Nina Hanco
Perú Karol Jurado
Perú Tatiana Andrea Riquez Cahua
Puebla Angel David Flores
Puebla Jesus Moreno
Puerto Rico y Caribe Estefanía Cáceres
Puerto Rico y Caribe Gretchen Morales
Puerto Rico y Caribe Hugo López
Queretaro Carlos Miguel Torres Hernández
Rio de Janeiro Ana Carolina Das neves silva da hora
Rio de Janeiro Jessica Souza
South Brazil Everton Santana
South Brazil Marcos Santana
South Brazil Waldir Ventura Filho
Uruguay Gustavo giannattasio
Veracruz Laura Romero
Veracruz Miguel Angel Torres Aguilar
Veracruz Neftali de Jesus Caicero Venancio
Region 10 (Asia and Pacific) Beijing Arfan Haider Wahla
Beijing Deris Stiawan
Indonesia Augie Widyotriatmo
Indonesia Deivasree B
Indonesia Dr. Elyas Palantei
Indonesia Harrizki Arie Pradana
Indonesia Indra Riyanto
Indonesia Irana Krisiana
Indonesia Lingga Wardhana
Indonesia Rahmat Rudiantono
Indonesia Syahfrizal Tahcfulloh
Indonesia Teti Zubaidah
Indonesia Ucuk Darusalam
Indonesia Section Amanda Isa
Indonesia section Fitri Yuli Zulkifli
Indonesia section Riri Fitri Sari
Kansai Naotaka Oka
Kansai Shoko Araki
Malaysia Shao Wei Choy
Malaysia Section ABDULRAHMAN TAHA MOHAMMED MOHAMMED
Malaysia Section Amir Firdaus Eddy Rosyadie
Malaysia Section Aws Zuhair
Nagoya Masaya Ichikawa
Nagoya Takuo Suzuki
Nepal Subsection Sujit Maharjan
Sendai Basabi Chakraborty
Seoul Oumaima Messaoudi
Seoul Section Hyunho Choi
Sri Lanka A.A.Lochitha Nirmani Adikari
Sri Lanka Jayathma Juwandarage
Sri Lanka Kanchana Madusanka Henarath
Sri Lanka Muditha Nayage
Sri Lanka Section Charuka Moremada
Sri Lanka Section Piyumi Wajirasena
Sri Lanka Section Saumya Kumarihamy
Sri Lanka Section Sithumini Gamage
Sri Lanka Section Tharindu Yasarathna
Sri Lanka Section​ Mohamed Musthaque
Tokyo Emi Yano
Tokyo Kohei Ohno
Tokyo Kojiro Nishimiya
Tokyo Mamiko Inamori
Tokyo Mayumi Suzuki
Region 10 (Bangladesh/ India/ Pakistan) Bangalore Section Karthik Kolle
Bangalore Section Shaambhavi Shrivastava
Bangalore Section Sourabh Kothari
Bangalore Section Usha J
Bangladesh Section Anika Tasnim
Bangladesh Section Anindo Saha
Bangladesh Section Avra Bhattacharjee
Bangladesh Section Kimia Zaman
Bangladesh Section Mahfizur Rahman Khan
Bangladesh Section Md Bakiuzzaman Bakiuzzaman
Bangladesh Section Md. Saidur Rahman Kohinoor
Bangladesh Section MD. SALMAN SIDDIK JIHAN
Bangladesh Section Md. Siratul Islam
Bangladesh Section Mehnaz Monsur
Bangladesh Section Redwan Ferdous
Bangladesh Section Shaer Ahmed
Bangladesh Section Suhee Sanjana Mehjabin
Bangladesh Section Tasnim Kamal Mouri
Bombay Section Er. Kirtiraj R. Garud
Bombay Section Jeet Dagha
Bombay Section Nikita Akulwar
Bombay Section Shubham Gupta
Delhi Section Aman Agarwal
Delhi Section Ashish Sethi
Delhi Section Daman Sood
Delhi Section Pragya Sethi
Delhi Section Sarthak Mittal
Delhi Section Shayari Bhattacharjee
Delhi Section Shekhar verma Shekhar verma
Gujarat Section Chirag Paunwala
Gujarat Section Harsh Patel
Gujarat Section Jay Merja
Gujarat Section JAY PATEL
Gujarat Section Nidhi Davawala
Guntur Sub Section Vamsi Krishna Ykuntam
HYDERABAD SECTION AKANKSHA GOUD CHIRRA
HYDERABAD SECTION Bhargava Sita Rama Sateesh Addanki
HYDERABAD SECTION Deeksheeth Reddy Kamsani
HYDERABAD SECTION GAJA VIJAYA BHASKAR GAJA FAMILY
HYDERABAD SECTION Jitender Grover
HYDERABAD SECTION K SAI VINEETH KURELLI
HYDERABAD SECTION SHARIF MOHAMMAD
HYDERABAD SECTION Sharmada Krishna Gullapalli
Islamabad Section Bibi Amina Batool
Islamabad Section Fariha Sana
Islamabad Section HAMMAD ALI
Islamabad Section Muhammaed Shangol Haider
Karachi section Anum Talpur
Karachi section Jahanzaib Chippa
Karachi section JATENDAR DHARANI
Karachi section Shehzar Shahzad Sheikh
Karachi section Sheza Ashraf
Kerala Section Aathira M
Kerala Section Alida Sunil
Kerala Section Aswin PS Punapothil
Kerala Section Jaikrishnan Nair
Kerala Section Jishnu K
Kerala Section JOBIN JOHN MATHEW
Kerala Section Manu. B pillai
Kerala Section NANDAKUMAR.R NANDANAM
Kerala Section Ramya Madhavan Krishnavihar, kasaragod
Kerala Section Shibanni Shah
Kerala Section Sruthi Kunnil
KHARAGPUR SECTION SABITA LANGKAM
Kochi Sub Section Aravind P Unnithan
Kolkata Section BROJO MISHRA
Kolkata Section Hemanta Dey Hemanta
Kolkata Section Nilotpal Chakraborty
Lahore Section FARAZ QURESHI
Lahore Section Hamza Hamza iqbal
Lahore Section Muhammad Irtaza
Lahore Section Talha Saleem
Lahore Section Wajahat Baig
Madras Section Abdul Halik
Madras Section Aishwarya Ganesh
Madras Section Benny Jackson J G
Madras Section Dr.Subash Subash
Madras Section Krishit Arora
Madras Section Meenakshi Sundaram S Soma Sundaram A
Madras Section Shreya Sonawane
Madras Section Sudharshan R
Madras Section VIRUSHNE V K –
Madras Section Vishnusai Appili
Malabar subsection Khalid T Thaivalappil
Peshawar SubSection tayyab ahmed
Pune Yash Lahoti
Uttar Pradesh Section Dilip Kumar Sharma
Uttar Pradesh Section IMRAN ULLAH KHAN
Uttar Pradesh Section shekhar tiwari
Region 10 (Oceania) New South Wales Nithin Salgunan
New South Wales Ollencio D’Souza
Queensland Ben John
Queensland Daniel Eghbal
Queensland Ghassem Mokhtari
Queensland Mohammad Habibullah
Queensland Mohammadhossein Etesami
Victorian Nalika Damayanthi Nahinnage Dona
Victorian Sourav Mondal
Victorian Teodora Raducan
Victorian viraj senevirathne